Antijen Testi ile ilgili Bilgilendirme
Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2021, 13:40

Değerli Velilerimiz ve Öğrencilerimiz,

20 Eylül Pazartesi günü, okulumuzda antijen testleri yapılacaktır. Öğrencimizin, aşağıdaki linkte Test Türü için ANTİJEN, Bölge seçeneği için GAZİMAĞUSA, Laboratuvar seçeneği için de YDÜ-Gazimağusa Dispanseri seçimini yaparak kaydını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kaydınızı mutlaka Pazartesi günü sabah yapınız (1 haftalık test süresi dolmayacağı için daha önceden kayıt yapılamaz). Testler her hafta rutin olarak okulumuzda gerçekleştirilecektir. Salı günü okula girişlerde negatif antijen test sonucunu göstermeden okula alınmayacaksınız.

https://basvuru.lab.gov.ct.tr/?application=true&lang=tr

Ailesinde veya görüştüğü kişilerde PCR/antijen testi pozitif çıkan veya temaslı olan öğrencilerimiz mutlaka bu durumu sınıf öğretmenine veya idareye bildirmelidir. Herhangi bir gribal semptom, tat koku kaybı, ishal vb. semptomlarda okula gelmemeli, sınıf öğretmenine veya idareye bilgi vermelidir. Pandemi sürecinde, önemli kurallara birlikte uyarak yüz yüze eğitimin sekteye uğramasının önüne geçebiliriz.

https://yenibogazici.nec.k12.tr/wp-content/uploads/sites/138/2021/09/14/yenibogazici-kolej-saglik-ve-guvenlik-klavuzu-14.09.2021.pdf

Sağlıkla kalınız.